Loading...

Alkoholizm – kto jest najbardziej narażony na tę chorobę?

Alkoholizm – kto jest najbardziej narażony na tę chorobę

Alkoholizm to jedno z najczęściej występujących uzależnień w Polsce. U większości z nas automatycznie budzi ono skojarzenie z pijakiem leżącym pod sklepem lub proszącym nas o kilka złotych na piwo. Czy to faktycznie tak wygląda? Kto jest w grupie ryzyka? Kiedy prosić o pomoc i gdzie można ją uzyskać?

Różne oblicza alkoholików

Faktycznie najbardziej rzucają nam się w oczy osoby uzależnione, które spotykamy na ulicy. Często wyglądają obskurnie i budzą w nas niechęć. Jednak alkoholizm może mieć różne oblicza. Coraz więcej młodych ludzi wpada w uzależnienie, ale takie osoby ciężko zauważyć. Do pewnego momentu funkcjonują normalnie, często robią zawrotne kariery, mają swoje rodziny. Nikt nie dostrzega tego, że po pracy codziennie sięgają po kieliszek wina czy drinka. Z czasem już nie potrafią odmówić sobie coraz większych ilości alkoholu.

Pośpiech i stres

Wiele źródeł podaje, że aktualnie to właśnie ci przebojowi ludzie sukcesu są grupą w dużej mierze narażoną na uzależnienie. Odpowiada za to rosnący stres i coraz większe wymagania ze strony otoczenia. Osoba, która ciągle odnosi sukcesy, ma problem z przyznaniem się do błędów i porażek. Często swój smutek zatapia zatem w alkoholu, co jest prostą drogą do choroby. Wiele obowiązków i ciągły pośpiech powodują, że człowiek przestaje sobie radzić i może sobie nawet nie zdawać sprawy z tego, że wpada w uzależnienie.

Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli Ty bądź bliska Tobie osoba uświadomicie sobie, że ten problem Was dotyczy – nie ma się czego wstydzić. Przyznanie się do trudności to pierwszy krok do wyleczenia. Warto poszukać profesjonalnej pomocy, która pozwoli na skuteczne wyjście z nałogu. Terapia alkoholowa to najlepsza metoda na pokonanie uzależnienia – poszukaj w najbliższej okolicy ośrodka, który oferuje takie wsparcie. Niestety, trzeba przyznać, że wiele państwowych ośrodków niekoniecznie zapewnia profesjonalną pomoc. Często na dostanie się na terapię trzeba czekać kilka miesięcy, a zatrudnieni specjaliści nie zawsze odpowiedzialnie wykonują swoją pracę. Z tego względu warto zainteresować się prywatnym ośrodkiem – na pewno zapewni większą dyskrecję oraz szybsze i lepsze wsparcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 1 =