Loading...

Rady dla trzeźwiących alkoholików

Alkoholizm to poważna choroba, którą należy leczyć. Jeżeli już podejmiemy walkę z nią to warto stosować się kilku zasad, których należy przestrzegać jeżeli chcemy utrzymać stan abstynencji. Zatem do czego powinien się stosować trzeźwiący alkoholik?

Jeżeli nie chcemy powrócić do nałogu to warto stosować się do kilku porad. Przede wszystkim należy uzmysłowić sobie, że jesteśmy chorzy i potrzebujemy pomocy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie terapia alkoholowa. Na takiej terapii uświadomimy sobie, że mamy poważny problem oraz jak z nim walczyć. Spotkania odbywają się zarówno indywidualnie, jak i w grupie.

Regularne chodzenie na terapię jest już pierwszym krokiem do trzeźwości. Należy także zadbać, by w domu nie było alkoholu. Trzeba się pozbyć zaległych zapasów alkoholu: wina, wódki, piwa i innych. Nie wolno zostawić nic nawet jako poczęstunek dla gości. Również ważne jest, by wyrzucić przedmioty, które kojarzą się z alkoholem, np. kufle, kieliszki. Ważne jest środowisko osób, z którymi przebywamy na co dzień. Kuple od kieliszka nie będą dla nas dobrym towarzystwem jeżeli zamierzamy nie pić. Trzeźwiący alkoholik powinien zerwać wszelkie kontakty z dawnych środowiskiem, z ludźmi z którymi pił.

Nie należy zgadzać się także, by jakiekolwiek osoby piły w naszym towarzystwie. Zwracajmy także uwagę na produkty, które zawierają alkohol, np. słodycze, leki. Mogą one poprzez smak lub sam zapach wywołać głód alkoholowy. Nie należy także gromadzić w sobie złości i kumulować jej. Warto zapisać się na siłownie lub zajęcia sportowe. Trzeźwiejący alkoholik nie powinien głodny, zły, samotny czy zmęczony. Możemy także sięgnąć po fachową literaturę o alkoholizmie.

Alkoholizm to choroba i nałóg. Osoba uzależniona zrobi wszystko, by tylko się napić. Dlatego przy tej chorobie bardzo ważne jest wsparcie bliskich i pomoc specjalistów. Terapia może dać pozytywne efekty jeżeli będziemy chodzić na nią regularnie. Należy również unikać ludzi pijących oraz nie trzymać alkoholu w domu. Jeżeli będziemy się stosować do tych rad to mamy szansie raz na zawsze wygrać walkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two − one =