Loading...

Czy da się wyjść z alkoholizmu bez niczyjej pomocy?

Alkoholizm to problem, który dotyczy w dzisiejszych czasach wiele rodzin. Czasami, człowiek nawet nie do końca zdaje sobie sprawę, iż sam ma problem lub w jego otoczeniu jest osoba uzależniona. Przyczyn sięgania po alkohol może być wiele: stres, coraz większe tempo życia, problemy finansowe, strata bliskiej osoby. To wszystko sprawia, że sięgając po alkohol szuka się w nim ukojenia i zapomnienia. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy da się wyjść z alkoholizmu bez niczyjej pomocy? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

1. Duży problem

Uzależnienie od alkoholu to duży problem, z którym boryka się nie tylko sam uzależniony, ale i jego bliscy. Chęć napicia się wysokoprocentowych napojów jest tak duża, że osoba chora często poświęca na to ostatnie środki finansowe, nie wywiązuje się z obowiązków pracowniczych i domowych, zapomina o ważnych wydarzeniach oraz o swoich bliskich. Konsekwencją takich działań w wielu przypadkach jest utrata pracy, odejście bliskich oraz wiele chorób przewlekłych. Samodzielne poradzenie sobie z tym problemem niekoniecznie przynosi rezultaty, gdyż w chwili zwątpienia osoba chora znów sięga po alkohol. Argumenty rodziny również nie zawsze przemawiają do takiej osoby. Jak sobie poradzić z tym problemem? Jak pomóc bliskiej osobie?

2. Leczenie alkoholizmu

W wielu przypadkach – profesjonalne leczenie alkoholizmu to jedyne rozwiązanie, by pomóc choremu wyjść całkowicie z uzależniania. Z pomocą przychodzi tu np. Prywatny Ośrodek Terapie Tu i teraz. Jest to miejsce, gdzie wykwalifikowany i fachowy personel zajmuje się leczeniem alkoholizmy poprzez terapie alkoholowe. Indywidualne podejście do pacjenta, zrozumienie jego problemów, zrozumienie sytuacji, w której się znajduje, pomoc mu w odnalezieniu wartości, które stracił – to klucz do rozwiązania tego problemu. Jest to miejsce całkowicie anonimowe, czynne 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Osoba szukająca pomocy, w każdej chwili może się zgłosić i uzyskać sprawdzoną pomoc. Co ważne, każdy uczestnik jest anonimowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 9 =