Loading...

Odtrucie alkoholowe – pierwszy krok do przerwania ciągu

Alkoholizm to choroba, która rozwija się powoli i bardzo podstępnie. Wiele osób, przez długi czas nie ma świadomości uzależnienia, są przekonani, że panują nad nałogiem. Jak rozpocząć leczenie i wrócić do normalnego życia?

Detoks – co to jest?

Uzależnienie od alkoholu nie pojawia się z dnia na dzień. Jest to proces bardzo długotrwały. Osoba chora bardzo często nie jest w stanie przyznać się przed sobą oraz rodziną, że potrzebuje pomocy. Często również nie uświadamia sobie, że utraciła kontrole nad własnym życiem.

Przyznanie się do problemy to pierwszy krok do zdrowia. Leczenie warto rozpocząć od odtrucia alkoholowego, które pozwoli na usuniecie z organizmu toksyn oraz związków, których źródłem jest alkohol. Jednocześnie odtrucie alkoholowe polega na uzupełnieniu niedoborów elektrolitów, których utratę powoduje nadmierne spożywanie alkoholu.

Odtrucie alkoholowe polega na dożylnym podaniu witamin, soli mineralnych i elektrolitów. Bardzo ważnym elementem detoksu jest przerwanie ciągu alkoholowego oraz złagodzenie wszelkich jego objawów.

Detoks w domu czy w specjalistycznej klinice?

Wielu chorych próbuje samodzielnie przeprowadzić detoks w warunkach domowych. Odstawienie alkoholu wiąże się z wieloma dolegliwościami fizycznymi, jak i psychicznymi. Jest to bardzo trudne zadanie, które niestety często kończy się niepowodzeniem.

Odtrucie alkoholowe przeprowadzane w klinice ma większe szanse powodzenia. Bardzo ważnym elementem terapii jest kontrola lekarzy, którzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem detoksu. Chcąc złagodzić skutki zespołu abstynenckiego uzależnionym podawane są środki farmaceutyczne. Leki nasenne, przeciwbólowe czy uspokajające pozwalają łagodniej przejść przez ten niezmiernie trudny dla alkoholika okres.

Uzależnienie od alkoholu to podstępna choroba. Pierwszym krokiem do zerwania z nałogiem jest poszukanie specjalistycznej pomocy. Odtrucie alkoholowe, przeprowadzone pod kontrolą lekarza to sposób na oczyszczenie organizmu, a jednocześnie pierwszy krok, który trzeba wykonać, by odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + one =