Loading...

Powrót do alkoholu – jak go uniknąć?

Osoba uzależniona od alkoholu, bardzo często po pokonaniu choroby, po jakimś czasie wraca do picia. Alkoholizm z całą pewnością jest wyleczalny, aczkolwiek problem jest taki, że osoba raz uzależniona często powraca do choroby.

Powrót do picia

Były alkoholik bardzo często atakowany jest przez sytuacje, które mogą skutkować tym, że ponownie zacznie pić. Wytrwanie w całkowitej czystości wymaga od osoby bardzo dużo silnej woli. Starania prowadzenia życia bez alkoholu muszą być oparte przede wszystkim na wytrwałości. Samodzielne próby podjęcia życia bez picia, niestety bardzo często kończą się źle, ponieważ osoba nie ma wsparcia bliskich. Właśnie dlatego bardzo ważne jest zastosowanie terapii. Uzależnienie od alkoholu to ciężki stan, z którego bardzo trudno wyjść. Osobie której udało się przestać pić towarzyszy ogromna radość, aczkolwiek nawet taka osoba powinna chodzić jak najczęściej na terapie. Nawet po roku w czystości, osoba powinna uczestniczyć w terapii. Dzięki regularnych spotkaniach z innymi osobami, które były uzależnione od alkoholu, osoba jest w stanie poczuć ogromne wsparcie. Taka terapia bardzo często pomaga i chory nie chce więcej pić.

Alkoholizm

Bardzo często wyleczony alkoholik po jakimś czasie wraca do picia. Może być to spowodowane bardzo ciężką sytuacją w rodzinie, na przykład śmiercią w rodzinie lub zwolnieniem z pracy. Taka osoba czuje się przygnębiona i przypomina sobie o swoim nałogu. Powrót do alkoholizmu jest ogromną tragedią, nie tylko dla osoby uzależnionej, ale również dla całego otoczenia. Taka osoba powinna otrzymać jak najszybciej wsparcie, na przykład od swojej partnerki lub partnera. Osoba, która powróciła do picia powinna również jak najszybciej udać się na terapię i opowiedzieć swojemu psychologowi jakie emocje jej towarzyszą. Bardzo często osoba, która pokona raz chorobę, za jakiś czas ponownie sięga po kieliszek.

Powrót do alkoholizmu zdarza się bardzo często. W takiej sytuacji powinno się jak najszybciej wrócić do terapii i podjąć ponowne leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 3 =