Loading...

Jak wygląda leczenie w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień?

Uzależnienie jest zaburzeniem psychicznym, charakteryzującym się ciągłą i nawracająca potrzebą spożywania używki lub wykonywania określonej czynności. Osoby chore często nie chcą skonfrontować się z problemem i zaprzeczają jego istnieniu.

Alkoholizm

Zdiagnozowanie alkoholizmu jest nierzadko trudne, ponieważ osoby uzależnione często zachowują pozory normalnego funkcjonowania. Wywiązują się z obowiązków zawodowych, rodzinnych, utrzymują kontakty z przyjaciółmi. Istnieją też przypadki, kiedy chory nie wie, że jest uzależniony. Alkoholizm może charakteryzować się fizycznymi objawami takimi jak: wymioty, nudność, drżenie mięśni, brak apetytu, nadciśnienie tętnicze, przyspieszone bicie serca czy wysuszenie śluzówek. Uzależnienie od alkoholu wymaga podjęcia leczenia. Chory wymaga wsparcia osób najbliższych w walce z uzależnieniem. Samodzielne wyście z nałogu jest zazwyczaj niemożliwe i pacjent musi zgłosić się o pomoc do specjalistycznej placówki.

Leczenie

W momencie podjęcia próby leczenia uzależnienia można wybrać różne ścieżki. Leczenie opiera się głównie na psychoterapii, która może być wspomagana farmakologiczne. W zależności od skali problemu można skorzystać z placówek dziennych lub całodobowych. Terapia alkoholowa obejmuje kilka etapów, podczas których stosuje się różne techniki i metody leczenia. Podczas terapii pacjent zostaje przygotowany do codziennej walki z uzależnieniem, ponieważ ono trwa do końca życia.

Wybór ośrodka

Osoba uzależniona musi podjąć decyzję o miejscu leczenia. Podczas wyboru należy uwzględnić wady i zalety każdego rozwiązania. Leczenie w prywatnych placówkach wiążę się z dodatkowymi kosztami, ale w wyniku dodatkowych środków finansowych ośrodki prywatne oferują bardziej spersonalizowane podejście do pacjenta. W prywatnym ośrodku poświęca się więcej czasu dla osoby chorej niż w publicznej instytucji. Dużym plusem prywatnego leczenia jest brak kolejek i możliwość natychmiastowego podjęcia leczenia. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień gwarantuje wyższy standard i skuteczność leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 6 =